Cumhuriyet bayrami kutlama programi

Reklamlari:Indir 37.93 Kb.
TitleCumhuriyet bayrami kutlama programi
Date conversion11.09.2013
Size37.93 Kb.
TypeProgrami
Sourcehttp://www.sanliurfa.gov.tr/ortak_icerik/sanliurfa/29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI.d
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI


Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim 2012 Pazar günü saat 13.00 de başlayarak, 29 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 24.00 de sona erecektir. Bu süre içerisinde resmi daire, kurum ve kuruluşlar tatil edilecektir.


Bayram süresince bütün resmi daire, özel kuruluşlar, müesseseler ve askeri birlik, kurum ve karargâhlar Türk Bayrağı Kanununda yazılı niteliklere uygun bayraklarla donatılacak, gece de ışıklandırma yapılacaktır. Bayrak ve flamalar yeni ve ütülü olacaktır.


Şehrin (toplu taşıma araçlarının, işyerlerinin) bayraklarla donatılması Belediye Başkanlığı, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından sağlanacaktır. Günün anlamına uygun dövizlerle süsleme ve özel ışıklandırma 28 Ekim 2012 Pazar günü saat 13.00’e kadar Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Şanlıurfa Elektrik Dağıtım Müessese Müdürlüğü tarafından müştereken yapılacaktır.


ÇELENK SUNMA TÖRENİ

28 EKİM 2012 PAZAR

28 Ekim 2012 Pazar günü saat 12.45’de Şehitlik Çamlık Anıtına konulacak Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri yönetmeliğe uygun olarak hazırlanacak ve anıt önünde hazır bulunduracaklardır. Çelenkler saat 13.00 de protokol sırasına uygun olarak konulacaktır. Diğer Kurum ve Kuruluşlar tarafından çelenk sunulmayacaktır.

Çelenk töreni Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen sunucu tarafından sunulacaktır.

Saat 13.00 de sunucu tarafından yapılacak duyuru ile çelenkler Anıt’a sunulacaktır.

Çelenk taşıyacakların kıyafeti düzgün ve bakımlı olacaktır.


Sunuşu müteakip Tugay Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulacak, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen okul korosu tarafından İstiklal Marşı söylenecek ve bayrak göndere çekilecektir. (Bayrakların göndere çekilmesinde Garnizon Komutanlığınca (1) asker görevlendirilecektir.)


TEBRİKLERİ KABUL TÖRENİ

29 EKİM 2012 PAZARTESİ

29 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 09.45’te Valilik Makamında; tebrikata giriş sırasına göre Şanlıurfa Valisi Celalettin GÜVENÇ tarafından tebrikler kabul edilecektir.


TEBRİKATA GİRİŞ SIRASI:


1. TBMM üyeleri ( Alfabetik Sıraya Göre )

2. Garnizon komutanı

3. Belediye Başkanı

4. -Cumhuriyet Başsavcısı

- Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı,

- İdare Mahkemesi Başkanı

- Harran Üniversitesi Rektörü,

- Baro Başkanı

5. -Vali yardımcıları,

-Kaymakamlar, (Alfabetik Sıraya Göre )

-İl Jandarma Komutanı

-İl Emniyet Müdürü

-İl Genel Meclisi Başkanı

-İlçe Belediye Başkanları ( Alfabetik Sıraya Göre )


1/5


6. -Rektör Yardımcıları,

-Fakülte Dekanları,

- Enstitü ve Yüksek Okul Müdürleri

7. Genel ve Özel Bütçeli Kuruluşların Üst Yöneticileri

8. Silahlı Kuvvetler Mensupları

9. Hakimler ve Savcılar,

10. İktidar Partisi, Ana Muhalefet Partisi ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde Grubu Bulunan Diğer Partilerin İl Başkanları (Alfabetik Sıraya Göre)

11. Dekan Yardımcıları, Enstitü Ve Yüksekokul Müdür Yardımcıları

12. Resmî Gazetedeki Bakanlar Kurulu Listesindeki Sıraya Göre Bakanlıkların Bölge ve İl Teşkilatındaki Amir, Başkan Ve Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Belirlenecek İlköğretim Ve Ortaöğretim Okul Müdürleri

13. Kamu Bankalarının Müdürleri, KİT Ve TRT Üst Yöneticileri

14. Türkiye Büyük Millet Meclisinde Grubu Bulunmayan Siyasi Partilerin İl Başkanları (Alfabetik Sıraya Göre)

15. İl Genel Meclisi Ve Belediye Meclisi Üyeleri

16. Mesleki Kuruluşlar ve Basın Kuruluşlarının Temsilcileri

17. Özel Banka Müdürleri

18. Kamu Yararına Çalışan Dernek Başkanları


Tebrikata katılanların kıyafeti, Silahlı Kuvvetler mensupları için tören elbisesi, siviller için koyu renk elbisedir.

29 Ekim 2012 günü saat 19.30’da Belediye Halepli Bahçede, havanın yağışlı olması halinde Atatürk Spor Salonunda Sayın Vali Celalettin GÜVENÇ tarafından resepsiyon verilecektir. Resepsiyonu müteakip Belediye Başkanlığının temin edeceği sanatçılar tarafından “Cumhuriyet Konseri” icra edilecektir. Konser sonrasında Havai Fişek ve Işık gösterileri yapılacaktır.


KUTLAMA TÖRENİ:Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri 29 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 10.00’da Cumhuriyet Caddesinde ( Vilayet Yanı ) yapılacaktır. Düzenlenecek krokideki yerleşim düzenine göre öğrenciler, mesleki kuruluşlar, esnaf teşekkülleri, askeri birlikler ve halk en geç saat 09.00 da yerlerini almış olacaklardır. Mesleki kuruluşlar ile esnaf teşekküllerini Belediye Başkanlığı ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı organize edecektir.


Saat 10.00 da Sayın Vali; beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı olduğu halde törene katılanların ve halkın bayramını kutlayacaklardır.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen okul korosu tarafından İstiklal Marşı söylenecek ve şanlı bayrağımız göndere çekilecektir. (Bayrağımızın göndere çekilmesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce (1) öğrenci görevlendirilecektir.)

Şanlıurfa Valisi Sayın Celalettin GÜVENÇ günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacaktır.


İl Milli Eğitim Müdürlüğünce seçilecek (3) öğrenci günün anlam ve önemi ile ilgili şiir okuyacaklardır. Halkoyunları ekipleri gösteriler yapacaklardır.

Tören geçişiyle Cumhuriyet Caddesindeki tören sona erecektir.


2/5

Tören geçişi: Tören Sorumlusu (Milli Eğitim Müdürlüğü)

1- Bayrak Kıtası

2- Tören Komutanı (Garnizon Komutanlığı)

3- Sancak ( 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı)

4- Tören Bölüğü

5- Yaya Bölüğü, Gaziler

6- Flamalar ve Okullar (İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

7- Motorlu ve Zırhlı Birlikler

8- Emniyet Müdürlüğüne ait Motorize araçlar

GÖREV VE SORUMLULUKLAR


1.Valilik Makamındaki Tebrikat töreninin düzenlenmesinde Valilik Özel Kalem Müdürü Hüseyin ÖTEGEÇELİ görevlidir.

2. a) 23 Ekim 2012 Salı günü yapılacak genel provada ve 29 Ekim Bayram töreninde ses yayın cihazları ve konuşma kürsüsünün hazırlanması ile 29 Ekim 2012 günü “Cumhuriyet Konseri” nden sonra yapılacak olan Havai Fişek ve Işık Gösterisinin düzenlenmesi İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğince yapılacaktır.

b) 28 Ekim 2012 tarihinde Atatürk Anıtına çelenk koyma esnasında kullanılacak ses yayın cihazı ve konuşma kürsüsü Belediye Başkanlığınca temin edilecektir.

c) Genel prova, çelenk sunma ve bayram programı süresince jeneratör Şanlıurfa Elektrik Dağıtım Müessese Müdürlüğü tarafından hazır bulundurulacaktır.


d) Cumhuriyet Caddesine Şeref Tribünü ve bayrak direğinin hazırlanması ve tribünde alınacak oturma düzeninin (koltuk, sandalye, sehpa vb.) 28 Ekim 2012 Pazar günü saat 09.30’a kadar tanzim edilmesi, tören geçişinin yapılacağı Cumhuriyet Caddesinin bayraklarla süslenmesi, tören alanına kurulan platformdaki oturma yerlerinin bakım ve onarımlarının yaptırılması, tören geçiş güzergahındaki ağaç dalları, telefon ve elektrik hatlarının antenlere çarpmasını önleyecek şekilde düzenleme yapılması, genel prova günü ve tören günü saat 07.00’de 2 adet itfaiye aracı görevlendirilerek geçit töreni yapılacak cadde ve bağlantılı yolların temizliğinin yapılması, özel işyerlerinin 29 Ekim 2012 Pazartesi günü bayraklarla donatılması için gerekli tebligatın yapılması ve takibi Belediye Başkanlığınca yapılacaktır.


e) 29 Ekim 2012 günü Belediye Nikah ve Konferans Salonunda düzenlenecek olan “Cumhuriyet Konseri” ile ilgili hazırlıklar ile konsere katılacak sanatçılar Belediye Başkanlığınca davet edilecektir.

3.Şeref tribününde oturma düzeni protokol listesine göre Valilik Protokol Görevlisi tarafından hazırlanacak ve tribünlerde ayrılan yerlere isimlere uygun olarak oturulacaktır. Garnizon Komutanlığınca tespit edilip törene iştirak edecek Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının isim listesi 19.10.2012 tarihine kadar Valilik Özel Kalem Müdürlüğüne bildirilecektir.


4.Genel prova, çelenk sunma ve bayram töreni esnasında emniyet, asayiş ve trafiğin temini ve düzenlenmesi ile Bayram günü Vilayet yanındaki otoparkta araç temizliği İl Emniyet Müdürlüğünce sağlanacaktır.


5.Genel prova, çelenk sunma ve bayram töreni esnasında yeteri kadar tam techizatlı ambulans ve uzman doktordan oluşan sağlık ekibinin hazır bulundurulması İl Sağlık Müdürlüğünce sağlanacaktır.


6.Genel prova 23 Ekim 2012 Salı günü saat 10.00’da Cumhuriyet Caddesinde (Vilayet Yanı) yapılacaktır.


7. Şehitlik Çamlık Anıtı, tören alanı ve Hükümet Konağı çevresinin temizliği ve seyyar satıcıların öğrencilerin arasına karışmaması Belediye Başkanlığınca sağlanacaktır.


3/5


8.Çelenkler 30 Ekim 2012 Salı günü saat 08.00 de Şehitlik Çamlık Anıtı önünden alınmış olacaktır.


9.Bayraklar Türk Bayrağı Kanunu ve Tüzüğüne uygun olacak, buruşuk, kirli, yırtık ve rengi solmuş bayrak asılmayacaktır.


10.Tüm Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri bizzat törene katılacakları gibi diğer görevlilerinde katılımlarını sağlayacaklardır.


11.Tören sunucusu olarak Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından (2) personel görevlendirilecektir.


12.Törene katılacak Muharip Gazi ve Şehit ailelerinin tespit ve katılımı Garnizon Komutanlığınca sağlanacaktır.


13.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı süresince tertiplenen programların halkımıza duyurulmasından ve programların TV kanalları tarafından yayınlanmasının sağlanması İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından gerekli girişimlerde bulunulacaktır.

14.Resmi ve özel kuruluşlar gösteri ve çalışmalarını önceden Valiliğe başvurarak izin almak şartıyla, araç üzerinde geçit töreninde sergileyebileceklerdir.

15.Esnaf ve sanatkarlardan törene katılacaklar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Ticaret ve Sanayi Odaları tarafından 19.10.2012 Cuma günü saat 12.00’ye kadar Valilik Özel kalem Müdürlüğüne bildirilecektir.


16.Belediye Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Caddesindeki (Vilayet Yanı) yürüyüş çizgileri Garnizon Komutanlığı ile koordineli olarak yapılacaktır.


17.Belediye itfaiye Müdürlüğüne ait (2) adet itfaiye aracı genel prova ve tören günü 20. Zırhlı Tugay Komutanlığına tahsis edilecektir.


18.Genel prova ve tören günü Cumhuriyet Caddesindeki (Vilayet Yanı) çöp bidonları ve konteynırların kaldırılması Belediye Başkanlığınca sağlanacaktır.


19.Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından, Esnaf ve konutlara Bayrak dağıtılacaktır.


20.Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim işbirliği ile Cumhuriyet Coşkusunun yansıtıldığı Cumhuriyetle ilgili afiş ve dövizler hazırlanarak Şanlıurfa Elektrik Dağıtım Müessese Müdürlüğü ile Belediye Başkanlığı tarafından şehrin değişik yerlerine ve bilboardlara asılması sağlanacaktır.


21.Havanın yağışlı olması halinde geçit töreni hariç, diğer program Atatürk Spor Salonunda devam edecektir. Atatürk Spor Salonunun hazırlanması Gençlik ve Spor Müdürlüğünce sağlanacaktır.


22.Tören alanında halkın katılımının fazla olması ve programı daha rahat takip edebilmeleri amacıyla şeref tribünü karşısındaki kaldırıma (500) Adet sandalye tören öncesinde Belediye Başkanlığınca yerleştirilecektir.
Bu Program Görevliler İçin Emir, Halkımız İçin Davetiye Niteliğindedir.


İL KUTLAMA KOMİTESİ


4/5


28 EKİM 2012 TARİHİNDE ŞEHİTLİK ÇAMLIK ATATÜRK ANITINA

SUNULACAK ÇELENKLERİN LİSTESİ  1. VALİLİK

  2. GARNİZON KOMUTANLIĞI

  3. BELEDİYE BAŞKANLIĞI5/5

Add document to your blog or website
Reklamlari:

Similar:

Cumhuriyet bayrami kutlama programi iconT. C. Karaman valiLİĞİ cumhuriyet bayrami 89. YildöNÜMÜ kutlama programi

Cumhuriyet bayrami kutlama programi iconİLÇe miLLİ EĞİTİm müDÜRLÜĞÜ cumhuriyet bayrami 89. Yili kutlama programi görev ve sorumluluklaridir

Cumhuriyet bayrami kutlama programi iconAKÇakaya şEHİt mehmet eren iLKÖĞretim okulu 2010-2011 EĞİTİM ÖĞretim yili 29 ekim cumhuriyet bayrami kutlama programi

Cumhuriyet bayrami kutlama programi icon23 Nİsan ulusal egemenlik ve çocuk bayrami 93. YildöNÜMÜ kutlama programi

Cumhuriyet bayrami kutlama programi icon19 mayis atatüRK’Ü anma, gençLİk ve spor bayrami kutlama programi

Cumhuriyet bayrami kutlama programi icon2010 yili 23 Nİsan ulusal egemenlik ve çocuk bayrami kutlama programi

Cumhuriyet bayrami kutlama programi icon2012 yili 23 Nİsan ulusal egemenlik ve çocuk bayrami kutlama programi

Cumhuriyet bayrami kutlama programi iconT. C. Akkişla kaymakamliğI 23 Nİsan ulusal egemenlik ve çocuk bayrami iLÇe kutlama programi

Cumhuriyet bayrami kutlama programi icon19 mayis atatüRK’Ü anma geçLİk ve spor bayrami ve gençLİk haftasi kutlama programi

Cumhuriyet bayrami kutlama programi iconT. C. Akkişla kaymakamliğI 19 mayis atatüRK’Ü anma ve gençLİK ve spor bayrami iLÇe kutlama programi

Sitenizde bu düğmeye yerleştirin:
Belgeleme


The database is protected by copyright ©trdocs.org 2012
mesaj göndermek
Belgeleme
Main page